Министер во австралискиот парламент својот годишен говор го кажа низ песна: Снимка која треба да биде пример за сите политичари во светот (ВИДЕО)

Парламентарецот во Собранието и министер за култура и уметност на Западна Австралија, Дејвид Темплмен, своето годишно обраќање пред пратениците во Собранието го одржал преку песна.

Се работи за легендарниот хит “The sound of silence”, а стиховите ги избрал самиот Темплмен.

Песната започнува со зборовите “Здраво спикеру, мој стар пријателе”.

Неговиот говор би требало да биде пример за сите останати политичари во светот.

Оригиналност за секоја пофалба….

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.