(Фото) Медицинското училиште во Прилеп доби природни прочистувачи за воздух – сами никнаа!

Училиштата се подготвуваат за почетокот на школската година во вонpeдни околности, а некои се чини се подготвуваат и за зимскиот период кога во Прилеп во најголем број денови воздухот е екcтpeмно загаден

Фотографиите се од средното општинско училиште “Ѓорче Петров” од Прилеп, каде од паркетот почнале да расте зеленило.

Причината за ова како што вели наш читател кој ни ги испрати фотографиите е негрижа за училиштето во изминатите месеци откако прекина наставата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.