“Мајмуни” со реакција до управата на Победа: До кога нема да пуштате гостински навивачи на стадион?

Прилепска Победа релативно добро ја започна новата сезона во Втората фудбалска лига. Во првите три натпревари црвено-белите забележаа еден триумф, еден пораз, и еден нерешен резултат.

По трите бода во првото коло и високиот триумф над Тетекс со 5:1, победашите загубија на гостувањето кај Башкими со 2:1, а изминатиот викенд ремизираа 0:0 со Охрид на домашен терен.

Но, она што беше забележително е отсуството на гостински навивачи, и на натпреварот со Тетекс, и на последниот дуел со Охрид. На ова со реакција до управата се јавија од навивачката група “Мајмуни”, кои на ФБ напишаа:

“Едно јасно и гласно прашање… до кога место за навивачите нема да има?! После гостинската навивачка група од Тетово, сега беше вратена и групата од Охрид. Жално и тажно што се случува ова во оваа држава не знаеме зошто се случува ова, но сигурно е по наредба. Ние како група мислењето не го сменуваме, по било која цена, секој оној кој сака да гостува во Прилеп, вака или онака ќе биде сместен во делот за гости”, напишаа oд навивачката група.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.