Македонското е најјако: Маестрална изведба на тапанар на македонска свадба (Видео)

На фејсбук страната “Прибилци – Pribilci” објавено е видео од македонска свадба на која тапанарот ја има главната улога.

“Македонското е најјако”, пишува во описот на видеото, а зошто е така, погледнете во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.