Македонија повторно ќе игра против Португалија

Да добро слушнавте, но овојпат во ракомет.

Предмалку беа извлечени квалификациските групи за Европското првенство во 2024 година, на кое Македонија ќе игра во Група 1 заедно со Португалија, Турција и Луксембург.

Ова се останатите групи:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.