Македонија вечерва без Лазаров и Миркуловски против Данска

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров направи големи промени во составот за реванш мечот. Нашиот најдобар ракометар одлучи заедно со Филип Миркуловски да го пресконат овој натпревар и да им даде шанса на помладите.

Претходно поради повреда во Скопје остана Стојанче Стоилов на негово место шанса добива Михаил Аларов.

Ново име во составот е Мартин Серафимов, кој заедно со Мартин Велковски ќе го менуваат капитенот, шанса добива и Ѓоргоски Емилијан.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.