Маестрална приредба пред бројна публика: Дечињата и нивните наставничи од ООУ “Кочо Рацин”, на прекрасен начин ја завршија школската година (Фото галерија)

Со игра, песна и насмевки означен крајот на учебната година во подрачното училиште “Кочо Рацин”, кое се наоѓа во населбата “Рид”.

Учениците од прво, второ и четврто одделение, заедно со своите наставнички: Каролина Тренеска, Светлана Велкоска, Наташа Аризанкоска, Стојна Богеска, Јасна Костадиновска, Билјана С.Костадиновски и Емилија Мирческа Бошеска, ја завршија учебната година со прекрасна приредба.

Пред многубројната публика во училиштето се претставија со рецитации, лични творби, играње, глумење. Задоволни ученици, наставници, родители.

-Со нови сили се враќаме во училишните клупи од септември, за една нова и поуспешна учебна година. СРЕЌЕН ЛЕТЕН РАСПУСТ – им порачаа наставничките на своите ученици.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.