Лукашенко до демонcтpaнтите: “Тоа што ќе го иcкpшите ќе го платите”

Белорускиот претседател Александар Лукашенко со нова порака до демонстрантите кои еден месец шротестираат по неговиот реизбор за претседател на земјата:

„Знаете што останува после сите овие протести на улиците. Тоа ќе мора да се наплати. Досега никој не размислуваше за тоа и никој не плати.

Штетата мора да се надомести за луѓето да сфатат дека ако направат штета, ако скршат нешто, тогаш ќе мора да го поправат тоа на свој трошок“, изјави белорускиот претседател.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.