Легенда имало и во Кратово: Погледнете како се бие аут од замислена линија (Видео)

Викендов во фудбалското првенство во Македонија имаше неколку комични сцени. Најпрво во Ѓорче Петров на натпреварот Македонија-Академија Пандев гостинскиот играч трчаше со топка во рацете и ја погоди вистинската топка.

Сличен циркус имало и во Кратово на натпреварот меѓу Силекс и Шкендија. Противничкиот играч изведе аут од замислена линија, односно од онаа што ја одредува сенката на теренот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.