Лавров го “пpeceче” британскиот новинар: Не ме интересира што мисли Западот (Видео)

Рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров понекогаш е тежок соговорник, а тоа на своја кожа го почуствува Стивен Розенберг од „Би-Би-Си“.

Лавров во интервју за медиумот кажа дека Русија не извршила инвазија на Украина, туку прогласила специјална воена операција.

Розенберг кажа дека во „очите на Западот Русија е одговорна за судбината на заробените страници“, по што Лавров го пресече.

„Воопшто не ме интересираат очите на Западот. Мене ме интересира меѓународното право“, кажа Лавров.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.