Како на цртаниот филм: Којотот ја брка брзата птица (Видео)

Класичната сцена од милениот цртан филм „Којотот и брзата птица итрица“ се случи во реалниот живот во текот на викендот. Еден професор сними како којот брка птица.

Микел Томас Боган, доцент во Аризона, ја сними оваа сцена на реката Санта Круз.

-Буквално којот што брка брза птица, се слуша во видеото. „Не можам да верувам. Ова е како во цртан филм“.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.