Какво време не очекува до крајот на септември?

1-ovaa-esen-www-kafepauza-mk_-565x396

Температурите значително паѓаат, а утрово се разбудивме со врнежи од дожд.
Такво ќе биде во текот на целата оваа недела но и наредната.

Во текот на денешниот ден има услови за врнежи проследени со грмежи, во четврток се очекуваат утрински температури од само 6 степени, а во петок, само 5.

2


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.