Иceчен голем бор на “Могила” (Фото)

“Паркот на револуцијата” или “Могилата на непобедените” е најубавото зеленило кое го има Прилеп и извор на чист воздух и рекреација за целиот град.

Наши читатели ни испратија фотографии од иceчен голем бор во паркот, а причината за тоа е непозната.

Од Јавното комунално претпријатие “Комуналец” обично сите нивни активности ги објавуваат на својата Фејсбук страна, но за ова преceчено дрво нема информација.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.