Иcчезнат е 64-годишен крушевчанец, семејството моли за помош

Вчера, 22 декември, околу 11,оо часот , исчезна 64 -годишниот, Киро Пупуноски од Крушево. Човекот последно е виден на безбедносните видео камери како го напушта својот дом. Облечен е во црна блуза, јакна и црни тренерки со бели траки.

Лицето е деменција. Напуштајќи го својот дом се упатило во непознат правец. Полицјата трага по исчезнатиот.

Семејството бара помош и апелира секој еден кои го има забележано ова лице да ги контактира на тел:078 466 516
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.