И ова го има кај нас: Haвивач намерно yдpи играч со топка по главата, снимката заврши на “Сеоски фудбал” (Видео)

Натпревар од “најелитното фудбалско друштво” – Првата македонска фудбалска лига

Играа Скопје против Академија Пандев, натпревар од деветтото коло кој заврши со резултат 0:0.

Иако мечот не беше атрактивен и не донесе некоја посебна акција и промена на табелата, овој навивач се потруди да го направи натпреварот популарен и да стигне до очите на целиот Балкан и пошироко…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.