Инcпeкции што го кpшaт заkoнот го “capдиcaa” Пpилеп? (Фото)

Инспекциските служби на Државниот пазарен инспекторат денеска беа присутни во Прилеп и проверуваа дали се почитуваат препораките за работа во угостителските објекти.

Но, погледнете каде паркираат. Среде булевар пред самиот пешачки премин…

Дали ова е во ред? Тие ги кршат сообраќајните правила, а казната ќе ја платат прилепчани?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.