Инспиративно видео кое ќе ви предизвика воздишки: Убавина исполнета со мистичност и древност која привлекува како магнет (ВИДЕО)

Koга ќе се спомне Прилеп, првото нешто што на секого му доаѓа на памет се Марковите Кули над градот. Освен со својата мистичност, древност и огромна историска вредност, карпестите масиви над градот кои се стари милиони години, се вистински магнет за сите авантуристи, но и за секој кој сака да го подобри своето здравје и кондиција.

На јутјуб наидовме на едно инспиративно видео кое ќе ве натера декемвриското топло време да го искорисите и да се искачите до крстот на популарното кај прилепчани Маркукуле.

Уживајте во продолжение:

Единствено е жално што светиот крст сместен на врвот од Марковите Кули веќе долг временски период не свети во вечерните часови, а надлежните не се одлучуваат да го решат тоа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.