Има снег во Прилеп, само треба да се помачите за да дојдете до него и да дишете чист воздух (Фото галерија)

Прилепчани се жалат дека зимава се уште не ја дочекале првата снежна прекривка. Така е, ама и не е така…

Снег има, ама ретко кој сака да се помачи за да стигне до него. Селечка Планина со сите свои убавини постојано ги мами прилепчани да ја искачат и да уживаат во чистиот воздух и снежната белина.

Додуша снегот е во пивисоките предели, ама кој е упорен ќе дојде до него.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.