Има ли МВР во Прилеп? После Стара црква, уништени и липите кај параклисот во Вишне (Фото)

Секоја година иста приказна. Несовесни граѓани во Прилеп и летово ги уништуваат липите низ градот. Не постои човек кој нема да ја разбере борбата со сиромаштијата и тешкиот живот, но едно е тоа, а друго е да се кршат гранки и да се уништуваат децениски дрвја.

Веќе и не се бира каде. Откако пред извесно врме беа опустошени липите во дворот на црквата Св. Благовештение, синоќа испокршени и опакостени биле и липите кај маалскиот параклис во Вишне.

Граѓаните бараат МВР да ги заштити парковите и да се справи со несовесните граѓани.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.