Игор Дурловски МАКЕДОНЧИШТЕ! Ваква изведба на државната химна досега не е видена! (Видео)

Игор Дурловски, оперскиот пејач со светско реноме синоќа на митингот на ВМРО-ДПМНЕ со брдо емоции ја испеа македнската химна.

Ваква изведба на државната химна досега не е видена!

Со оваа моќна изведба, Дурловски покажа дека не го скршија. Вака се пее за Македонија, вака се сака Македонија!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.