“Затворениот базен” во Прилеп стана регионална депонија? Граѓаните гневни! (Фото)

Спортската сала “Македонија” се дави во отпад

Спортскиот објект за кој првично градоначлникот на Прилеп, Илија Јованоски, ветуваше дека ќе се претвори во затворен базен, се дави во отпад.

Салата “Македонија” е оставена на милост и немилост, а на оваа грда слика наоколу гневно реагираат граѓаните од овој дел на градот.

Во овие три години, колку СДСМ и Јованоски се на власт во Прилеп, градот не доби ниту затворен базен, ниту реконструкција на оваа некогашна спортска убавица.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.