Застpaшувачко видео: Снимаа чопор лавови во пустина, а потоа еден од нив му ја отвори вратата

Снимањето на диви животни е убаво и адреналински, но често мала грешка целата авантура може да ја претвори во пекол.

Овие туристи најдобро го почусвуваа тоа. Имено, како дел од сафари турата тие одлучиле да се возат на територијата на лавовите и да го снимаат чопорот кој се наоѓа покрај патот.

Се изгледаше одлично, имаа можност да им се приближат на лавовите на неколку метри, а потоа вратата се отвори и настана xaoc.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.