Жозе Мурињо нов тренер на Јувентус?! Ова се останатите конкуренти за клупата на старата дама

„Газета дело Спорт“ пишува дека Кристијано Роналдо, најдобриот фудбалер на Јувентус, ги советува челниците за наследникот на Масимилиано Алегри.

Фаворит на Португалецот е неговиот сонадорник и поранешен соработник од Реал Мадрид, Жозе Мурињо.

Покрај „седумката“ на италијанскио првак, за овој избор на тренер притиска и неговиот агент, Хорхе Мендеш. Тој исто така го застапува 56-годишниот стратег кој се надева дека наредната сезона ќе му се врати на фудбалот.

Конкуренти на Мурињо ќе му бидат Синиша Михајловиќ и Симоне Инзаги. Се споменува и името на Антонио Конте, но Италијанецот најверојатно ќе се пресели на клупата на Интер.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.