Жители на Кривогаштани: Дали и пред дворовите на шефовите во ЕВН, децата си играат вака пред жици под напон? (ФОТО)

Цели три години трафостаница на ЕВН стои вака во Кривогаштани и никој досега не го решава проблемот, велат жители од оваа пелагониска општина.

-Ги прашуваме шефовите во ЕВН Прилеп, дали и пред нивните дворови каде си играат нивните дечиња вака под напон стојат голи жици? – стои во дописот кој стигна до нашата редакција.

Жителите од Кривогаштани бараат итно ЕВН да испрати екипа и да го санира проблемот, пред да се слyчи некоја тpaгедиja.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.