Жителите на Врбјани достојни на традицијата за Водици (Видео)

Жителите на Врбјани во општина Кривогаштани oстанаа достојни на традицијата и оваа година го одбележаа големиот христијански празник Богојавление Водици.

Во дворот на црквата Св. Никола се одржа литургија и фрлање на крстот.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.