Жени, задолжително погледнете го ова видео – Колку нечистотија содржи четка за коса?

Интернет-платформата „Тикток“ важи за ризница на трикови за мода и убавина. Така, еден од новитетите е видео објавено од корисничката @everything_tidy коешто покажува колку нечистотија содржи една четка за коса…

– Можеби главната причина за мрсна коса не е самата коса, туку четката што ја користите. Сега ќе го тестирам тоа. Сите четки ги ставам во мијалникот и ќе ги оставам така некое време. Ставив топла вода и шампон во мијалникот, појанува „тиктокерката“.

@everything_tidy This is disgusting 🤮 #fyp #foryou ♬ original sound – Everything_Tidy

По извесно време, се покажа резултатот – заматена и сива вода.

– Ги оставив четките во вода еден час, а потоа се вратив да ја проверам состојбата… Одвратно е! Дами, не заборавајте да ги измиете четките што ги користите за стилизирање на косата, советува девојката.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.