Е нека си пyкнат Швајцарците, ама во ова сме подобри и од нив (Фото)

Македонија се наоѓа на седмото место во светот по површина покриена со планини. Според оваа мапа која деновиве се шири на социјалните мрежи, дури 85.5% од територијата на нашата држава е планинско земјиште, што е е за 2% повеќе и од Швајцарија.

Пред нас се Ерменија, Црна Гора, Киргистан, Таџикистан, Лесото и Бутан.

Епа ете ние веќе сме биле Швајцарија на Балканот, не мора некој да ни ветува повеќе.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.