Ексклузивно: Стрип за ветувањата на Сугарески и неговата 20-годишна политичка кариера

Ексклузивно! До нашата редакција пристигна стрип за ветувањата на Горан Сугарески за Прилеп во неговата 20-годишна политичка кариера.

Стрипот носи име “Гоки Стругаре и неговите (НЕ) остварени ветувања”.

Еден несекојдневен начин на сатира кој многу недостастува во нашата политика култура.

Локалните избори се закажани за 17. октомври, а ова е одлично освежување во македонскиот политички етер и би било добро кога и други автори се послужат со истиот начин на хумор и сатира.

Горан Сугарески е 20-годишен функционер на СДСМ, а на овие избори трча за градоначалник на Прилеп.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.