Ексклузивно: Еве каде ќе е Сугарески директор?

Утрешната седница на ЦО на СДСМ се очекува да донесе “козметички” промени во министерските и директорските места. Сето тоа треба да го оттргне вниманието од катастрофалните политики и очајните резултати на Владата на Република Македонија.

Недобивањето датум за преговири, смената на името, двојазичноста ги уплашија функционерите од СДСМ да се охрабрат и да одат на предвремени избори.

Според неофицијални информации СДСМ во Пелагонија ќе остане без министер, а ресорниот за транспорт и врски ќе замине на нова директорска функција во Северномакедонски или МАКЕДОНСКИ железници?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.