Една слика, илјада прилепски резили

Од рубриката “Идиотите немаат рогови за да ги препознаеш”

“ЕДНА СЛИКА ИЛЈАДА ЗБОРОВИ

Ете некој се „сетил“ да ја продупчи информативната туристичка табла кај „Слонот“ под Марковите Кули која некој „хулиган“ ја поставил.

Сега низ „дупката“ комотно се гледа врвот Козјак. Инаку таблата го попречуваше видикот. Одма друго е!

Авторот на ова дело можеби сакал да каже нешто ама кој да го разбере. Барем јас не се чувствувам кадарен да го разберам.

Ваквите слики кажуваат илјада зборови за нас” – пишува на ФБ Протоереј Љупче Петрески.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.