ЕВЕ ШТО ЗНАЧИ ДА СИ ЧОВЕК, ОВА ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ: Бездомник го подели своето парче пица кога никој друг не сакаше

Овие момчиња направија социјален експеримент преку кој сакале да видат дали луѓето се спремни да ја поделат храната со некој кој е гладен и нема како да се прехрани

bezdomnik_pica

На почетокот прашуваа ”нормални” луѓе, но никој од нив не беше доволно човек, па сите ги одбија и никој не сакаше да им даде парче од својата храна.

Тогаш тие купија пица, и еден дел од истата му ја дадоа на еден бездомник. Дваесетина минути подоцна, еден од момците кои го снимаа сето ова, дојде и се претстави како бездомник и побара парче пица од вистинскиот бездомник. Овој без двоумење ја подели храната.

Тоа што се случуваше потоа, ќе ве остави во солзи.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.