Еве што да очекувате во 2023-та: Човекот познат како “патник низ времето” сподели нова луда теорија

Дали е птица? Дали е авион? Не, тоа е само човек што паѓа од небо. Добре дојдовте во 2023 година.

Светот е во целосен хаос од март 2020 година, но според корисник на TikTok кој тврди дека е патник низ времето од 2671 година, работите од тука ќе станат само уште позбунувачки и пострашни.

Ако се обидувате да останете оптимисти за иднината, ве советувам или да престанете да читате сега или да имате на ум дека овие тврдења доаѓаат од некој што избрал да ги искористи своите способности за патување низ времето, за да отвори акаунт на TikTok.

Во неговата најнова објава, „патникот низ времето“, Ено Аларик, сподели пет датуми на кои очигледно треба да внимаваме во текот на следните месеци, почнувајќи од 30 ноември.

Прво, имаме ќе откиеме планета која е „слична на Земјата“. Звучи како нешто за што научниците ширум светот би биле многу возбудени, но видеото на Аларик е дизајнирано да „предупредува“, а не да предизвика возбуда, па претпоставувам дека планетата не е дом на ништо добро.

Според зборовите на патникот низ времето, Новата година започнува ужасно – авион ќе исчезне додека лета над Бермудскиот триаголник.

„18 јуни 2023 година: 7 луѓе мистериозно ќе паднат од небото, иако ништо нема да лета во таа област. Дали тие се патниците од исчезнатиот авион на Бермудскиот триаголник?

Ваквите теории не се ниту нови, ниту вознемирувачки. Вознемирува фактот што луѓето како Ено имаат огромен број на следбеници кои веруваат во овие лудости. Она што во истиов момент е актуелно во Америка е движењето “Птиците не се вистински” – го предводат луѓе кои веруваат во приказната дека птиците се обични дронови.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.