Еве како во Словенија како превентива се справуваат со граѓаните кои денски седат по клупите (Видео)

Eве како во Копер, Словенија, го решаваат седењето по градските купи преку ден.

Прилепчанец кој живее и работи во Словенија ни испрати видео за тоа како во Копер се справуваат со граѓаните кои дење седат по градските клупи. Освен што клупите се забарикадирани, следи и казна за тој што ќе седне.

Во Словенија полицискиот час трае од 20:00 до 06:00 часот наутро, а досега коронавирусот е констатиран кај 414 жители.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.