Дoceга невидено бeгcтво: Co еден потег малата патка го надмyдpи тигapoт (Видео)

На Интернет повторно кружи видеото кое покажува како една патка успеа да надмудри тигар кој сакаше да ја нападне.

Сè уште не е јасно поради кои причини беше избришано од секаде видеото, кое беше објавено на Инстаграм, но повторно стана вирално, откако извадок од него беше објавен на Твитер.

Видеото прикажува нуркање на патката во истиот момент кога тигарот сакаше да ја зграби. Големата мачка остана збунета…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.