Д У И го има спотот на кампањата: Трка по фармерки во која Мерко победува (Видео)

Ако треба да се избере спот на кампањата за локалните избори, тогаш ова дефинитивно е “вистинскиот”…

Мерко, Бејта, Ганиу, облечени во фармерки се тркаат на патека придружени со спортски коментар, кој за жал не го разбираме бидејќи е на албански јазик.

Со лесен трк, Бејта ја води трката, а Мерко е тука некаде зад него, на крајот актуелниот градоначалник на Струга победува во трката…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.