Дурловски: “Се договорија со Бугарите, се договорија со Албанците, се договорија со Грците, останува да се договорат со Македонците”

Oперскиот пејач, Игор Дурловски, објави од синоќешната прослава за втората титула на Вардар во Лигата на шампионите и напиша:

“Се договорија со Бугарите, се договорија со Албанците, се договорија со Грците, останува да се договорат со Македонците”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.