Дојди на кортео! Majмуни повикуваат на мобилизација за ПЕЛАГОНИСКОТО ДЕРБИ

По катастрофата на гостински терен викендов кај Арсими во Тетово, натпревар на кој Победа прими 8 гола, црвено-белите се подготвуваат за ПЕЛАГОНИСКОТО ДЕРБИ против Пелистер.

Натпреварот се игра во сабота (02.12.2023) со почеток од 13часот на Градскиот стадион “Гоце Делчев”, a oд навивачката група “Majмуни” повикуваат на мобилизација.

Собирот е во 11часот во паркот пред театарот. Да ги поддржиме црвено-белите против фаворизираната екипа на битолчани, кои во моментов се третопласирани на второлигашката табела.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=799810511946618&set=a.535898541671151
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.