Дождот во Прилепско стави под вода цели села и земјоделски површини (Фото)

Наши читатели испраќаат фотографии и видеа од населените места околу Прилеп на кои се гледа дека големи површини се под вода како резултат на обилните врнежи од дожд

Фотографиите во продолжение се од населеното место Пешталево во општина Долнени, каде под вода се земјоделски површини и дворови на куќи.

Жители од ова село велат дека освен водата од дождот проблем е и канализацијата која им се излева по дворовите и улиците.

Тие апелираат до општинските власти во иднина да посветат поголемо внимание и ваквите проблеми да станат минато.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.