Доби лекција која ќе ја памети цел живот: Момче го укpaло семејниот автомобил, а еве зошто нема да му текне уште еднаш (Видео)

Родители од Лас Вегас го казнија својот син. Малолетно момче, Ангел (14), го украл автомобилот на родителите и се возел низ улиците. Случајот е пријавен во полиција, а момчето доби казна што никогаш нема да ја заборави.

Родителите на момчето отишле на романтична вечера во Лас Вегас за да ја прослават годишнината од свадбата. Наскоро, нивната прослава беше прекината со повик на полицијата. Нивниот син (14) го украл автомобилот од гаражата и ги вознемири соседите, кои повикаа полиција.

Веднаш ја прекинале прославата и се вратиле дома, но го известиле нивниот син дека сериозно ги налутил, па решиле да го казнат. Тие целосно ја испразнија неговата соба и ги ставија сите негови работи покрај патот и го натераа да им го подари на случајните минувачи.

-Само сакав да возам, но немам возачка дозвола, па го зедов автомобилот, рече Ангел за американска телевизија и додаде дека сам го измил автомобилот и бидејќи немал како да го исуши, решил да го вози.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.