Дилемата конечно решена, автобус може да помине на новиот кружен тек во Прилеп (ВИДЕО)

Во центарот на Прилеп во тек е изградбата на нов шести кружен тек, кој треба да обезбеди полесен проток на сообраќајот на раскрснивата пред Центарот за култура “Марко Цепенков”.

Oд првиот ден на почетокот на градежните работи, проектот го следеа коментари од јавноста, конкретно дека кружниот тек е многу тесен и ќе биде невозможно тука да помине автобус.

Но се чини дека дилемата конечно е решена…

ВИДЕОТО погледнете го ТУКА
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.