“Дивље јагоде” и нивната “Мотори” го “запалиja” синоќа Прилеп: Илјадници пееја во еден глас (Видео)

Зад нас е втората фестивалска вечер на “Пиво Фест 2022”, најмасовната фестивалска манифестација во годината во Македонија.

Кулминацијата на фестивалската вечер синоќа во Прилеп настана со настапот на гостите од Босна и Херцеговина, “Дивље јагоде”.

Мегапопуларните рокери својот настап го започнаа со нивниот најголем хит на сите времиња, “Мотори”, што предизвика вистински делириум кај илјадната публика во Прилеп.

Уживајте во нивниот настап:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.