Детали за синоќешната сообраќајка во Прилеп (ФОТО)

На 13.03.2019 во 22.10 часот на улица „Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фиат пунто“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(54) од Прилеп и минибус „Мерцедес спринтер“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од И.В.(30) од Прилеп.

Во незгодата со тешки телесни повPеди се здобил возачот С.Д, а со телесни повPеди се здобил сопатникот од истото возило Д.Ј.(44) од Прилеп и уште девет патници во минибусот.

На сите повPедени им била укажана лекарска помош во Градската општа болница Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп и Јавен обвинител – соопштуваат од МВР.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.