ДЕВЕТТИ МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ “ЈАМАЈКА”

14610776_10208977188881357_402963815_n

Турнирот е во чест на Павле Кочоски чиј живот прерано згасна.

Во негова чест и спомен деветта година по ред, неговите другари и пријатели го организираат овој меморијален турнир во мал фудбал “Јамајка”. Овој  турнир од година во година е се подобар и поорганизиран, а организаторите се надеваат дека за скоро време ќе прерасне во еден голем спортски настан.

Турнирот започнува на 15 октомври во сабота, во салата од основното училиште “Добре Јованоски”. Натпреварите ќе продолжат до 20 октомври во салата “Македонија”.

 

 

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.