Две изведби на претставата “АУДИЦИЈА” во прилепскиот народен театар “Војдан Чернодрински”

Претстава која зборува за копнежот по малку подобар живот, кој е можен само подалеку од провинцијата и татковината! Во петок и сабота, со почеток од 19:30ч. во прилепскиот народен театар “Војдан Чернодрински”, две изведби на претставата “АУДИЦИЈА”, од Александар Галин, а во режија на Владимир Милчин.

Превод: Сузана Киранџиска
Избор на музика: Ема Маркоска Милчин и Владимир Милчин
Сценографија : Крсте С. Џидров
Kостимографија: Марија Пупучевска.

Играат:

Нина Карнаухова ………………… Марија Спирксока Илијеска
Варвара Волкова …………………. Даниела Иваноска
Кате Волкова………………………… Ангела Наумоска
Лиза Волкова………………………… Сара Спирксока к.г.
Тамара Тумбе ……………………….. Јасмина Мицовска Станкоска
Олга Пухова…………………………. Наташа Ачански
Алберт …………………………………. Илија Волчески к.г.
Тецуѕин Аоки……………………….. Александар Тодески
Борис Карнаухов…………………… Игор Трпчески
Васил Тумбе ………………………… Зоран Иваноски
Биктор Пухов ………………………. Михајло Миленкоски
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.