Два гаврани против змија: Борба без милост на кејот од Вардар (ВИДЕО)

На Фејсбук страницата Скопски огласи е објавено видео на кое се гледа борба меѓу два гаврани и змија, како што е наведено, на кејот на Вардар во Скопје.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.