Двајца млади од крушевско Норово фатени со дрога во прилепско Беловодица

На 21.08.2023 во 22.00 часот на патот Градско-Прилеп, во с.Беловодица, полициски службеници од Полициската станица Прилеп ги лишиле од слобода Ф.Р.(22) и Ј.С.(19), двајцата од с.Норово, крушевско. при преглед во патничко возило „рено меган“ со битолски регистарски ознаки, кое го управувал Ф.Р., а сопатник бил Ј.С. била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.