Да знаеше Џејми Оливер дека постои Прилеп немаше вака да се бpyка пред светот (Видео)

Eден од најпознатите светски готвачи, Џејми Оливер, дава совети како да станете мајсторски скараџија

Да знаеше дека постои Прилеп во светот, ќе викнеше некој прилепчанец да објасне која е тајната за највкусна скара на светот.

Сепак, погледнете го Џејми што има да каже и споредете со вашите скараџиски способности:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.