Данските навивачи не знаат што да прават со влезниците, ги имаат дури и за финале

Шокантната елиминација на актуелниот светски и олимписки шампион, Данска, ги стави во непријатна ситуација навивачите од оваа земја.

Верувајќи во силата на својот национален тим, голем број од нив купиле комплети на влезници за главната рунда, а многумина и влезници за полуфиналните средби и за финалето. Сега мака мачат и не знаат што да прават со влезниците.

Препродажбата е незаконска и е строго забранета, а организаторот нема ни обврска ни желба да им ги врати парите за купените влезници.

Сега навивачите се обидуваат да се ослободат од влезниците со помош на својата федерација, но засега не е воспоставен некаков механизам.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.