Гopивата со нови цени после полноќ

Од вечерва повторно ќе имаме нови цени на горивата, па така следи намалување на цената на дизелот, додека цените не бензините остануваат исти.

Според „гориво.мк“ дизелот ќе се продава за 2,5 денари поевтино и ќе чини 104 денари за литар.

Цената на бензините останува иста, односно 109 денари ќе чини БС-95, додека БС-98 ќе чини 11,5 денари.

Ќе поевтини и екстра лесното масло за два денари и ќе чини 103 денари, додека мазутот ќе чини 53,3 денари.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.