Грк и Полјак yaпceни кај прилепско село Дуње

На 27.01.2022 во 20.30 часот на регионалниот пат с.Витолиште-Прилеп, атар на с.Дуње, полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор Старавина запреле патничко возило „ауди А3“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.К.(38) од Република Грција, во кое совозач бил Л.М.(28) од Полска.

При преглед во возилото била пронајдена опрема за која немале соодветна документација.

Двајцата биле приведени и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.